Väljamaksed teisest sambast lahkujatele tehakse septembri jooksul

1. september 2021

Märtsi lõpuks pensioni teisest sambast lahkumiseks avalduse esitanud inimestele algab väljamaksete tegemine alates 2. septembrist ja väljamaksed tehakse esimesel võimalusel. Pensionikeskus on avaldanud Finantsinspektsioonile, et juhul, kui isiku esitatud pangakonto andmed on ebakorrektsed või esinevad muud erakorralised asjaolud, võib väljamaksete tegemine võtta aega kauem, kuid toimub septembrikuus. Protsessi haldab Pensionikeskus. 

Väljamakse saaja saab ka ise kaasa aidata, et raha laekuks võimalikult vara ning et võimalike probleemide korral saaks Pensionikeskus väljamakse saajaga kiirelt ühendust võtta - kontrollides üle, kas pangakonto on avatud krediidiasutuses, kas konto number on õige ja kontaktandmed Pensionikeskuses uuendatud. 

Pensionikeskuse teatel ei sõltu väljamaksed tähestikust ega avalduse tegemise ajast. Inimesed saavad kätte korraga kogu summa, millelt on maha võetud tulumaks 20 protsenti. Osakute tagasivõtmisel kasutatakse seda fondiosaku puhasväärtust, mille pensionifondi valitseja arvutab välja 1. septembril 31. augusti kohta.

Kokku makstakse pensionifondidest septembrikuu jooksul välja umbes 1,32 miljardit eurot ning väljamaksed laekuvad 149 260 inimese kontole.

Selleks, et septembri alguse osakute vahetamise ning raha väljamaksmise protsessid sujuvalt ning katkestusteta läbi viia, sulgeb Pensionikeskuse oma iseteeninduskeskkonna ajavahemikus 1. september kell 12.00 kuni 2. september kell 14.00. Selle aja jooksul kuvatakse Pensionikeskuse iseteeninduskeskkonnas vastav teade.

Lisainfot väljamaksete kohta vaata Pensionikeskuse kodulehelt.

Rohkem uudiseid

Finantsinspektsiooni (FI) poole pöördutakse aina enam seoses agressiivse pensionifondide müügiga kaubanduskeskustes. FI hinnangul ei ole kaubanduskeskuses enamasti võimalik rahulikult pensionifondide infoga tutvuda, mistõttu ei ole see sobiv koht nõnda olulise otsuse tegemiseks. Eesti kaubanduskeskustes on juba ammu kanda kinnitanud teise samba pensionifondide turustamine, kus mööduvaid kliente…
Finantsinspektsiooni ja noorteinfoportaali Teeviit korraldatud laua- ja kaardimängu konkursile RAHAPADA saabus 57 meeskonna tööd üle terve Eesti. Võidutöö projekti nimi on “Taskuraha mäng” ja selle tegid Ülenurme Gümnaasiumi õpilased Deisy Kukk, Kristofer-Robin Anniko ja Ardi Vaher. “Taskuraha mäng” on õpetlik ja lihtne lauamäng taskuraha kogumisest ja kulutamisest, mis on suunatud eelkõige...
Finantsinspektsioon korraldas võlanõustamisega ametialaselt seotud inimestele 3. mail seminari. Tegemist on seminaride sarjaga, mis toimub Finantsinspektsiooni vedamisel igal kevadel ja sügisel. Finantsinspektsiooni finantsaudiitor ja rahatarkuse raamatute autor Tarvo Vaarmets rääkis seminaril, mida võiksid võlgnikud rahast ja finantsteenustest teada. Justiitsminsiteeriumi kohtute talituse…