Ühisrahastuse puhul arvesta ka riskidega

2. detsember 2019

Finantsinpektsioon juhib tähelepanu, et ühisrahastamine on küll innovaatiline vahendite kaasamise meetod, kuid sellega kaasneb ka riske. Eeskätt tuleb arvestada sellega, et inimene võib erinevatel põhjustel kaotada sisse makstud raha. Seetõttu tasuks investeerida vaid sellise summa piires, mille kaotamine ei avalda mõju igapäevaelule. 

Eesti ja Euroopa Liidu tasandil ei ole hetkel ühisrahastamist reguleeritud. See tähendab, et Eestis ei ole ühisrahastusettevõtete jaoks ühtseid nõudeid investorkaitse tagatiste, avaldatava teabe, hoolsuskohustuse, konfliktide juhtimise ega platvormi jätkusuutlikkuse kohta. 

Ühisrahastusest pikemalt loe minuraha.ee ja Finantsinspektsiooni veebilehelt

Rohkem uudiseid

Kui pangakonto võib avada lapsele juba kohe peale tema sündi, siis oma pangakaardi ning õiguse seda vanema seatud limiitide piires kasutada võib laps saada kuue- või seitsmeaastaselt. Nii saab õpetada lapsele pangakaardiga ja rahaga laiemalt ümberkäimist juba enne kooliminekut või kooliea alguses. Eestis saab olenevalt pangast pangakaardi avada ning vormistada internetipanga ja mobiilipanga...
Finantsteenuse osutaja peab järgima rahapesuvastaseid reegleid, kuid kuidas ja kui ulatuslikult neid rakendatakse, sõltub konkreetsest kliendist ja tema riskitasemest. Rahapesuvastaste reeglite järgimine tähendab muu hulgas seda, et finantsteenuse osutajal on õigus esitada kliendile küsimusi, mille abil saab ta hinnata, kas kliendi tegevus võib viidata rahapesule või terrorismi rahastamisele…
Sel aastal 14. juulil jõustus krediidiinkassode ja -ostjate seadus ja sellega reguleeriti ka krediidiinkasso ja krediidisaaja ehk antud kontekstis võlgniku vahelist suhtlust. Mõlema poole huve ja õigusi austav koostöö on võti efektiivseks ja kiireks võlamenetluseks. Finantsinspektsiooni (FI) järelevalve alla ei lähe aga kõik inkassoettevõtted. Finantsinspektsiooni järelevalve alla hakkavad…