Toimus õpetajate kevadine rahatarkuse seminar

9. veebruar 2023

Finantsinspektsioon ja Eesti Pank korraldasid 1. märtsil kell 10–12 seminari, kus räägiti Eesti Panga tegevusest ja hinnatõusust ning krüptoäridega seotud riskidest. Lisaks tutvustati seminaril rahatarkuse kuu sündmusi, noortele suunatud rahatarkuse veebikonverentsi, aga ka uusi temaatilisi töölehti ja loenguid. Seminari salvestus ja ettekanded on järelvaadatavad siit.

Seminari avas Eesti Panga president Madis Müller, kes rääkis, millega tegeleb Eesti Pank, kuhu tüürib inflatsioon ja mida Eesti Pank selle ohjamiseks teeb.

Kuna aastavahetusel sai euroala uue liikme Horvaatia, rääkis Eesti Panga välissuhete spetsialist Sirje Rank euroala laienemisest ja euroala liikmelisuse eelistest.

Finantsinspektsiooni Innovatsioonikeskuse juht Mari-Liis Kukk tegi ülevaate innovaatilistest investeeringutest ja riskidest, mida krüptosse investeerides võiks teada.

Eesti Pangaliidu finantshariduse toimkonna juht Mari-Liis Jääger rääkis 23. märtsil toimuvast 7.–12. klassidele mõeldud rahatarkuse veebikonverentsist „Kas mina juhin raha või juhib raha mind?” ning teistest rahatarkuse kuul toimuvatest sündmustest.

Lisaks tutvustas Finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Eva Vahur uusi rahatarkuse töölehti ja e-loenguid ning rahatarkuse koomiksikonkurssi "Raharöövlid".

Seminari ajakava:
10–10.40 Eesti Panga president Madis Müller: avasõnad ja ettekanne Eesti Panga tegevusest ja inflatsiooni väljavaadetest. Küsimused-vastused.
10.40–11 Eesti Panga välissuhete spetsialist Sirje Rank: euroala laienemine, uus liige Horvaatia
11–11.30 Finantsinspektsiooni Innovatsioonikeskuse juht Mari-Liis Kukk: uudsed investeeringud ja riskid
11.30–11.45 Pangaliidu esindaja Mari-Liis Jääger: rahatarkuse kuu sündmused ja noortekonverents
11.45–12 Finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Eva Vahur: värsked töölehed klassitundides kasutamiseks, e-loengud ja õpilaste rahatarkuse koomiksikonkurss.

Rohkem uudiseid

2909.23
Finantsinspektsioon ja Eesti Pank kutsuvad majandus- ja ühiskonnaõpetajaid 25. oktoobril kell 11–14 traditsioonilisele rahatarkuse seminarile. Sel sügisvaheajal on seminari toimumispaigaks Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäel, kus räägime Balti riikide vääringute näitusest ajendatuna Baltikumi majandusest ning Eesti panganduse hetkeseisust. Juttu tuleb ka majandusliku ebavõrdsuse põhjustest,…
2709.23
Võlgnevuste kuhjumine võib olla inimesele ja tema lähedastele tõsine katsumus ning lahenduste leidmine nõuab siis kannatlikust ja asjatundliku tuge. Iga kliendi lugu on erinev, seetõttu on ka kõik lahendused erinevad, kirjutavad võlanõustajad Anna-Liisa Arukask ja Evelyn Eichhorst ajakirjas Sotsiaaltöö. Selleks et anda ettekujutus võlanõustamisteenuse võimalustest, jagavad nad artiklis kahe...
2109.23
Ukselt uksele käivatest kaupmeestest, kes osavate, kuigi õiguslikult kaheldavate nõksudega inimestele ülearu kalleid tooteid maha müüvad, on enamik kuulnud. Tehnoloogia arengu tulemusel peab aga ka vaatama, et pereliikmed asjatult krüptovaluutat ehk virtuaalvääringut ei ostaks või ei seoks ennast sisutute investeerimisskeemidega. Kuidas krüptopettust ära tunda ning mida tasuks teada krüptovara...