Osale koomiksikonkursil „Raharöövlid“

16. veebruar 2023

Finantsinspektsioon ja noorteinfoportaal Teeviit ootavad kõiki 1. – 12. klassi õpilasi üle Eesti osalema lõbusal rahatarkuse koomiksikonkursil „Raharöövlid“. Iga vanusegrupi võitjaid ootavad auhinnad graafikalaudadest raamatute ja üllatusteni.

Konkurss on jaotatud kolme vanusegruppi ning parimad tööd valib välja žürii, kelle hulgas on noorte seas populaarne investor Kristi Saare, tuntud koomiksikunstnik ja graafiline disainer Veiko Tammjärv, noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik Grete Kull ja Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral.  Tööde esitamise tähtaeg on 31.märts. Enne tööle asumist loe läbi konkursi tingimused ja teemad!

Koomiksikonkurss "Raharöövlid" tingimused
1. Loe hoolikalt läbi allolevad koomiksikonkursi osalemise tingimused. Oma töö konkursile saatmisega kinnitad, et oled kõikide tingimustega nõus.
2. Vali koomiksi valmistamiseks üks allolevatest alamteemadest:

  • Petuskeemi ohver
  • Superkulutaja
  • Minu rahaseiklus
  • Kuidas ma oma pangakaardist ilma jäin
  • Kuidas vanaisa paljaks rööviti
  • Kuidas vanaema raharöövlid paika pani

3. Joonista koomiks vabalt valitud tehnikas – paberile või digitaalselt.
4. Mahuta koomiksi tegevus ühele A4 leheküljele.
5. Kui valmistad töö käsitsi, siis tee sellest foto või skaneeri ning salvesta arvutisse või telefoni.
6. Saada oma koomiks – sellest tehtud foto või skaneering e-posti aadressile [email protected] märksõnaga “koomiksikonkurss”. E-kirja lisa kindlasti oma nimi, vanus, kool, klass, e-posti aadress ja kontakttelefon.
7. Tööde saatmise tähtaeg on 31. märts 2023.
8. Võisteldakse kolmes vanusegrupis:

  • 1.-4. klass
  • 5.-9. klass
  • 10.-12. klass

9. Konkursi tõid hindab žürii, kuhu kuuluvad investor Kristi Saare, koomiksikunstnik Veiko Tammjärv, Teeviit vabatahtlik Grete Kull ning Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral. Tööde juures hinnatakse loo jutustamise oskust, sõnumit ja kunstilist teostust.
10. Võitjad kuulutatakse välja 15. aprillil 2023 noorteinfoportaalis Teeviit www.teeviit.ee ja Finantsinspektsiooni tarbijaveebis www.minuraha.ee. Võitjatega võetakse ühendust e-maili või telefoni teel.
11. Iga vanusegrupi võitja saab auhinnaks graafikalaua. Kahe vanema vanusegrupi kolm paremat saavad Kristi Saare raamatu “Kuidas alustada investeerimisega” ning kõige noorema vanusegrupi kolm paremat saavad Bodo Schäferi  raamatu “Koer nimega money”. Lisaks on žüriil õigus välja anda eripreemiaid ja üllatusi.
12. Koomiksikonkursil osaleja annab esitatud tööga konkursi korraldajatele (Finanstinspektsioon ja Haridus- ja Noorteamet) üle õigused seda tööd avalikus ruumis tasuta kasutada – veebis üles panna, trükis, veebis, teles ja sotsiaalmeedias avaldada.
13. Konkursile esitatud tööd jäävad korraldajatele.

 

Koomiksikonkursi plakat asub siin.
 

Rohkem uudiseid

2203.23
Kaasaegne aktsiatega kauplemine on erinevate allikate põhjal alguse saanud 1602. aastal Amsterdamist. Nimelt oli Hollandi Ida-India Kompanii maailma esimene aktsiaselts, mis kapitali kaasamiseks emiteeris aktsiaid laiemale avalikkusele ning maksis ka dividende. Tegemist oli aastaid ainsa börsiettevõttega. Amsterdami esimene kaubabörs avati 1611. aastal, kuid see ei olnud börs tänapäevases...
1603.23
Pole just väga tavapärane, et noored või koguni lapsed mõtleksid pensionipõlve peale või avaldaksid soovi enda pensioniks raha koguda. Ometi selliseid noori ja lapsi on. Noorte kogujate kasuks räägib ka aeg, sest mida varem peale hakata, seda rahakam on pensionipõli. Lisaks varakult pensionipõlveks kogumisele on oluline ka järjekindlus – ilma selleta pole ükski rahakogumine tulemuslik. Elu on...
1003.23
Finantsinspektsioon, Eesti Pank, Eesti Pangaliit ja Rahandusministeerium alustavad rahatarkuse edendajate tunnustamist konkursiga „Rahatarkuse vedur“. Valitakse aasta silmapaistvaim rahatarkuse õpetaja, aasta tublim rahatarkuse edendaja ja aasta rahatarkuse tegu. Tunnustust hakatakse jagama kord aastas. Kandideerida saavad projektid, teod, haridusasutused või inimesed, kes on andnud…