Vabatahtlikku kindlustuslepingut sõlmides on oluline tutvuda lepingutingimustega ja seal olevate välistustega

8. aprill 2020

Teatud olukordades tekib kindlustusseltsil õigus hüvitist vähendada või sellest keelduda.

Kuivõrd vabatahtliku kindlustuse puhul määratakse omavaheline kindlustussuhe kindlustuslepinguga, tuleb erilist tähelepanu pöörata just sellele, millised on välistused ehk olukorrad, mil kindlustusseltsil tekib õigus kindlustushüvitist vähendada või selle maksmisest keelduda.

Vabatahtliku kindlustuse puhul ei tulene kindlustuslepingu sõlmimise kohustus seadusest ning lepingu sõlmimise eelduseks on inimese enda huvi kaitsta ennast ettenägematutest ja ootamatutest sündmustest tulenevate kahjulike tagajärgede eest. Vabatahtlik kindlustus on näiteks reisikindlustus, õnnetusjuhtumi kindlustus, kodukindlustus ja kaskokindlustus.

Kindlustustingimustes on kirjas kogu kindlustuslepingu kohta käiv informatsioon - kindlustuslepingu mõisted ja sisu, muuhulgas ka see, mida peetakse kindlustusjuhtumiks, mille toimumise korral tekib kindlustusandjal kohustus kindlustusvõtjale tekkinud kahjusid hüvitada ning millised on välistused, mis annavad aluse kindlustushüvitise maksmisest keelduda. 

Loe rohkem tähelepanekuid seoses vabatahtliku kindlustuslepinguga.

Rohkem uudiseid

Finantsinspektsioon ning Haridus- ja Noorteameti noorteinfoportaal Teeviit kingivad jõulude eel enam kui sajale noortekeskusele üle Eesti rahatarkuse lauamängud, mis õpetavad taskuraha kogumist ja kulutamist lõbusal ja lihtsal moel. Taskuraha lauamäng sündis laste lauamängude konkursi võidutööst. Loodud lauamäng tuli väga vahva ja korraldajad otsustasid sellest teha rändlauamängu, mis liigub…
Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve (ESMA) hoiatab investoreid krüptovaradega seotud riskide eest. Teatud krüptovarade hinnatõus on olnud väga järsk ja ESMA hinnangul võib see olla "järjekordne lühiajaline hüppeline tõus". Krüptovara hinnad on ESMA sõnul spekulatiivsed ja võivad kiiresti muutuda. ESMA rõhutab, et krüptovaradesse investeerimisotsuse tegemist ja sellega kaasnevaid riske tuleb...
Panga- ja investeerimispettuste kõrval on aina levinumad pakikelmused, võib aasta kokku võtta. Ka Finantsinspektsioonile (FI) on hakanud laekuma rohkem kaebusi seoses pettustega, peamiselt makse- ja krediiditeenuste kohta. Nii nagu mullu, on ka sel aastal investeerimis- ja pangapettused enam levinud, ent nende kõrval on kanda kinnitanud ka pakikelmused. Nende puhul teeseldakse…