Vaata petuskeemide ja finantskelmuste teemalist veebiseminari

29. juuni 2021

Finantsinspektsioon korraldas 6. juulil veebiseminari, kus jagati praktilist nõu, kuidas hoiduda finantskelmuste ja petuskeemide ohvriks langemise eest.

Seminari kava:

  • Pangaliidu juht Allan Parik rääkis sellest, kui tihti esitlevad kelmid end pangaametnikena, ning koodidest ja salasõnadest, mida selliste kõnede tegijatele kunagi anda ei tohi.
  • Politsei- ja Piirivalveameti majanduskuritegude büroo juht Leho Laur kirjeldas hetkel enim levinud petuskeeme ja andis nõu, kuidas neid skeeme ära tunda.
  • Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer rääkis sellest, kust kontrollida finantssektoris tegutseva ettevõtte tegevusloa olemasolu, ja hoiatusteadetest, mida inspektsioon taas oma kodulehel avaldama hakkab.
  • Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer ning Riigiprokurör Sigrid Nurm arutlesid selle üle, miks valgekraed tihtilugu leebema karistusega pääsevad ja mida seaduses muuta tuleks.

Seminari modereeris Kaisa Gabral Finantsinspektsioonist.

 

Vaata seminari järele SIIT.

Rohkem uudiseid

0607.21
6. juulil kell 9.30 korraldab Finantsinspektsioon veebiseminari “Petuskeemide ja finantskelmuste ohtlik maailm”, kus oma ala eksperdid jagavad soovitusi ja nippe aina kavalamaks muutuvate kelmide vältimiseks, selgitavad kuhu häda korral pöörduda ning arutlevad ka tänase karistusraamistiku kitsaskohtade üle. Politsei- ja Piirivalveameti majanduskuritegude büroo juhi Leho Lauri sõnul teevad praegu…
0306.21
Finantsinspektsiooni sunni rakendamise osakonna juht Janar Stamm rääkis Äripäeva raadios turumanipulatsiooni tagamaadest ning selgitas, kuidas manipulatsiooni vältida. Eesti inimesed investeerivad börsil aina aktiivsemalt ning otsivad teadlikult rahale parimat väljundit. Janar Stamm Finantsinspektsioonist selgitas, mida tähendab turumanipulatsioon ning kuidas seda vältida. Kuula intervjuud SIIT.
2805.21
Finantsinspektsioon ja Eesti Pank korraldasid 28.05 rahatarkuse veebiseminari, kus juhiti inimeste tähelepanu rahatarkuse kasvatamisele ja investeerimisega seotud riskidele ja võimalustele. Seminaril rääkisid investor Kristi Saare , Finantsinspektsiooni finantsteenuste järelevalve osakonna juht Merilin Vahtra , Eesti Panga ökonomist Taavi Raudsaar ning Pensionikeskuse juhatuse liige Kristi Sisa…