Vaata petuskeemide ja finantskelmuste teemalist veebiseminari

29. juuni 2021

Finantsinspektsioon korraldas 6. juulil veebiseminari, kus jagati praktilist nõu, kuidas hoiduda finantskelmuste ja petuskeemide ohvriks langemise eest.

Seminari kava:

  • Pangaliidu juht Allan Parik rääkis sellest, kui tihti esitlevad kelmid end pangaametnikena, ning koodidest ja salasõnadest, mida selliste kõnede tegijatele kunagi anda ei tohi.
  • Politsei- ja Piirivalveameti majanduskuritegude büroo juht Leho Laur kirjeldas hetkel enim levinud petuskeeme ja andis nõu, kuidas neid skeeme ära tunda.
  • Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer rääkis sellest, kust kontrollida finantssektoris tegutseva ettevõtte tegevusloa olemasolu, ja hoiatusteadetest, mida inspektsioon taas oma kodulehel avaldama hakkab.
  • Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer ning Riigiprokurör Sigrid Nurm arutlesid selle üle, miks valgekraed tihtilugu leebema karistusega pääsevad ja mida seaduses muuta tuleks.

Seminari modereeris Kaisa Gabral Finantsinspektsioonist.

 

Vaata seminari järele SIIT.

Rohkem uudiseid

Finantsinspektsioon tegeleb riiklikul tasandil finants ehk rahaasjadega seotud järelevalvega ja rahaga seotud kriisiolukordade lahendamisega. Finantsinspektsiooni poole tasub pöörduda, kui oled mõne finantsteenuse osutajaga (näiteks pank, kindlustus, laenuandja, investeerimisfond jt) rahulolematu või ei suuda te omavahel kokkuleppeni jõuda. 2023. aastal esitati Finantsinspektsioonile...
Riigikogu lauale on jõudnud krediidiinkassode ja -ostjate seaduse eelnõu, mis muudab oluliselt senist inkassoturu toimimist ja toob krediidiinkassod Finantsinspektsiooni järelevalve alla, mis muudab krediidivõlglastega suhtlemise pikas plaanis õiglasemaks. Kogu inkassoturg ei lähe järelevalve alla. Lihtsustatult öeldes läheb Finantsinspektsiooni järelevalve alla vaid see osa inkassoettevõtetest…
Viimastel aastatel on investeerimine muutunud populaarsemaks ja investoritele kättesaadavamaks. Koos sellega on suurenenud ka keskkondade arv, kus noored investorid oma rahapaigutamise valikute ja investeerimisstrateegiate teemadel arutlevad ning üksteisega nõu ja kogemusi jagavad. Sageli toimuvad sellised arutelud ühismeedias. Kuid milline võib olla sellise sisuga investeerimisteemalise…