Vaata petuskeemide ja finantskelmuste teemalist veebiseminari

29. juuni 2021

Finantsinspektsioon korraldas 6. juulil veebiseminari, kus jagati praktilist nõu, kuidas hoiduda finantskelmuste ja petuskeemide ohvriks langemise eest.

Seminari kava:

  • Pangaliidu juht Allan Parik rääkis sellest, kui tihti esitlevad kelmid end pangaametnikena, ning koodidest ja salasõnadest, mida selliste kõnede tegijatele kunagi anda ei tohi.
  • Politsei- ja Piirivalveameti majanduskuritegude büroo juht Leho Laur kirjeldas hetkel enim levinud petuskeeme ja andis nõu, kuidas neid skeeme ära tunda.
  • Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer rääkis sellest, kust kontrollida finantssektoris tegutseva ettevõtte tegevusloa olemasolu, ja hoiatusteadetest, mida inspektsioon taas oma kodulehel avaldama hakkab.
  • Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer ning Riigiprokurör Sigrid Nurm arutlesid selle üle, miks valgekraed tihtilugu leebema karistusega pääsevad ja mida seaduses muuta tuleks.

Seminari modereeris Kaisa Gabral Finantsinspektsioonist.

 

Vaata seminari järele SIIT.

Rohkem uudiseid

1210.21
Finantsinspektsioon ja Eesti Pank kutsuvad õpetajaid traditsioonilisele, koolivaheajal toimuvale seminarile, kus räägitakse investeerimisest ja sellega seotud riskidest ning petuskeemidest. Lisaks tehakse seminaril ülevaade Eesti ja euroala majandusest. Seminar toimub 25. oktoobril kell 10–12 Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11, Tallinn) eestikeelsena ja kell 13-14.30 venekeelsena. Kohapeal...
2809.21
Finantsinspektsioon ostis koostöös partneritega raamatukogudele üle poole tuhande rahatarkuse raamatu, mille vastu inimesed on ise huvi tundnud. Üheks selliseks raamatuks, mida sooviti ja mida ostis inspektsioon, on “Tom õpib rahamängu”. Kokku osteti koos partneritega inimeste rahatarkuse kasvatamiseks raamatukogudele ligi 600 raamatut, millest Finantsinspektsiooni panus oli 115 raamatut "Tom…
2209.21
Finantsinspektsioon korraldab 29. septembril seminari “Võlaorjusest vabaks!” , kus antakse ülevaade Eesti elanike võlgadest ja neist vabanemise võimalustest. Vastavalt uuringule küündivad kohtutäituritele antud võlad möödunud aasta seisuga pea miljardi euroni. Sellele lisanduvad muud võlad, millega tegeleb sissenõudja või mis on antud inkassoettevõtetele lahendamiseks. Sotsiaalministeeriumi...