Selgusid koomiksikonkursi “Raharöövlid” võitjad

14. aprill 2023

Finantsinspektsiooni ja noorteinfoportaali Teeviit korraldatud rahatarkuse koomiksikonkursile „Raharöövlid” laekus kolmes vanusegrupis kokku ligi tuhat vinget tööd üle Eesti. Peale pikka kaalumist paljude väga heade tööde vahel valis žürii välja võitjad.

Konkursi tööd olid jaotatud kolme vanusegruppi ning žürii hulgas olid noorte seas populaarne investor Kristi Saare, tuntud koomiksikunstnik ja graafiline disainer Veiko Tammjärv, noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik Grete Kull ja Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral. Žürii hindas tööde juures loo jutustamise oskust, sõnumit ja kunstilist teostust. 

Koomiksikonkursi "Raharöövlid" võitjad:

Vanusegrupp 1.-4. klass
I koht  - Emilia Murde, Tartu Veeriku kool
II koht - Maria Mikkor, Tallinna Reaalkool
II koht - Jasper Schultz,  Gustav Adolfi Gümnaasium
III koht - Grete Mardim, Tabasalu kool
Vanusegrupp 5.-8. klass
I koht –Mirjam Märtin, Tartu Kesklinna Kool
II koht - Solveig Agur, Gustav Adolfi Gümnaasium. 
III koht – Lilia Cakmak, Jakob Westholmi Gümnaasium
Vanusegrupp 9.-12. klass
I koht – Mihkel Koitmäe, Viljandi Gümnaasium
II koht – Saskia Lukkonen, Kohila Kunstide Kool 
III koht - Mirel Kallas, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium

Eraldi äramärkimist väärisid žürii hinnangul: Aliis Aas, Karmen Roht, Anni Rääk, Liisa Ainola, Carmen Rebane, Siim-Sander Eru, Marian Lukason, Marta Stepanov, Eliis Hiiemäe ja Marianna Mettus.

Võidutöid saab vaadata SIIT

Lisaks saab valikuga koomiksikonkursile laekunud töödest tutvuda Finantsinspektsiooni ja Eesti Panga perepäeval “Minu tuleviku raha”, mis toimub 22. aprillil Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11).

Finantsinspektsioon ja Teeviit tänavad kõiki tublisid lapsi, kes nii palju ägedaid koomikseid joonistasid ja konkursile saatsid. Samuti kõiki õpetajaid ja juhendajaid, kes lastele head nõu ja nippe jagasid. Kõigi võitjatega võetakse ühendust, et leppida kokku auhinna kättetoimetamise viis.
 

Rohkem uudiseid

0112.23
Kolm Euroopa järelevalveasutust (EBA, EIOPA ja ESMA) avaldasid interaktiivse teabelehe, milles vastatakse tarbijate kõige sagedamini esitatavatele küsimustele kestliku rahanduse kohta. Teabeleht annab näpunäiteid tarbijatele, kes kaaluvad kestlikkuse omadustega finantstoodete, sh laenude, säästude, investeeringute, kindlustuse ja pensionide ostmist. Mis on kestlikkuse omadustega finantstoode...
2811.23
Finantsinspektsioon korraldab võlanõustamisega tööalaselt tihedalt seotud inimestele reedel, 1. detsembril kell 13 seminari, kus räägitakse võlgade restruktureerimisest, inkassosid puudutavatest seadusemuudatustest ja võlanõustamisteenuse kättesaadavusest. Lisaks saab seminaril teada, kes on hetkel tüüpiline võlgnik ja millistel eluetappidel inimestel võlad tekivad. Seminar on tasuta ja kestab...
2211.23
Ajakiri The Economist pealkirjastab ühe hiljutise loo kui „Customer service is getting worse. What could fix it?“. Artikkel arutleb põhjuste üle, miks kliendirahuolu on liikunud halvemuse poole. On siis selleks suurenev turukontsentratsioon, kus olulist turuosa omavad ettevõtted määravad halva tulemuse või näiteks ka pandeemiast tingitud tööjõu vähenemine. Põhjuseid võib otsida ka...