Selgus RAHAPADA konkursi võitja

15. Mai 2024

Finantsinspektsiooni ja noorteinfoportaali Teeviit korraldatud laua- ja kaardimängu konkursile RAHAPADA saabus 57 meeskonna tööd üle terve Eesti.  Võidutöö projekti nimi on “Taskuraha mäng” ja selle tegid Ülenurme Gümnaasiumi õpilased Deisy Kukk, Kristofer-Robin Anniko ja Ardi Vaher.

“Taskuraha mäng” on õpetlik ja lihtne lauamäng taskuraha kogumisest ja kulutamisest, mis on suunatud eelkõige lasteaia ja algklasside õpilastele. Žürii liikme Kersti Loori sõnul on õppimine läbi loova mängu parim viis teadmiste omandamiseks. “Mul oli suur rõõm osaleda žürii töös, sest noorte loovus on piiritu ning äge oli vaadata, milliste ideede peale nad mängu prototüüpe luues tulid,” märkis Loor. Konkursile laekus tema sõnul palju vahvaid mänge ja žürii töö ei olnud lihtne.

Lisaks võidutööle andis žürii välja ka eripreemia, mille said Järveküla majandusringi noored Kermo Kask, Johannes Pajumägi, Sten-Marten Merila, Martin Põld ja Ott Kallavus projektiga “Tooda ja kauple”.  Žürii liikme Kristjan Liivamägi sõnul on noorte loovus inspireeriv. “Kui võidutöö mäng on lihtsam ja suunatud nooremale sihtgrupile, siis eripreemia saanud mäng nõuab juba teadmisi ja oskuseid  kauplemise ja ettevõtluse erinevatest vormidest,” märkis Liivamägi.

Konkursi auhinnaks toodavad Finantsinspektsioon ja Teeviit võidutöö prototüübist päris mängu. Konkursi võitjad ja eripreemia saanud meeskonnad on kutsutud Finantsinspektsiooni ja Eesti Panga ühisele perepäevale Eesti Panga muuseumi, kus nad saavad oma projekte tutvustada.

Konkurss kestis tänavu 5. märtsist 30. aprillini ja selle eesmärk on edendada laste ja noorte finantskirjaoskust. Laekunud töid hindas žürii, kuhu kuulusid tuntud investor ja õppejõud Kristjan Liivamägi, lauamängude autor ja koolitaja Meelis Looveer, Teeviit vabatahtlik Emma Sofia Meri, Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor, Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral ja graafiline disainer Urmas Raidma.  

Rohkem uudiseid

Oktoobri koolivaheajal kutsuvad Finantsinspektsioon ja Eesti Pank õpetajaid taas muuseumisse rahatarkust omandama. Õpetajate seminari peamisteks teemadeks on seekord teadlik rahakasutus ja kogumine. Antakse ülevaade Eesti perede finantskäitumisest ning räägitakse sotsiaalmeedias tehtud investeerimissoovituste riskidest. Lisaks tutvustavad nii Finantsinspektsioon kui ka Tagasi Kooli oma uusi...
Eesti raha on euro ja nii on see olnud juba üle kümne aasta. Eurot tuleb vastu võtta hoolimata sellest, kas kasutatakse paberist pangatähti, pangakaarti või metallist münte. Kõikidel neil raha vormidel on oma tugevused ja nõrkused. Kui rääkida sularahast, siis oleme Finantsinspektsiooni ja keskpanga korraldavatel perepäevadel näinud, et lapsed alustavad säästmist sageli just euromüntide…
Kui pangakonto võib avada lapsele juba kohe peale tema sündi, siis oma pangakaardi ning õiguse seda vanema seatud limiitide piires kasutada võib laps saada kuue- või seitsmeaastaselt. Nii saab õpetada lapsele pangakaardiga ja rahaga laiemalt ümberkäimist juba enne kooliminekut või kooliea alguses. Eestis saab olenevalt pangast pangakaardi avada ning vormistada internetipanga ja mobiilipanga...