Selgus RAHAPADA konkursi võitja

15. Mai 2024

Finantsinspektsiooni ja noorteinfoportaali Teeviit korraldatud laua- ja kaardimängu konkursile RAHAPADA saabus 57 meeskonna tööd üle terve Eesti.  Võidutöö projekti nimi on “Taskuraha mäng” ja selle tegid Ülenurme Gümnaasiumi õpilased Deisy Kukk, Kristofer-Robin Anniko ja Ardi Vaher.

“Taskuraha mäng” on õpetlik ja lihtne lauamäng taskuraha kogumisest ja kulutamisest, mis on suunatud eelkõige lasteaia ja algklasside õpilastele. Žürii liikme Kersti Loori sõnul on õppimine läbi loova mängu parim viis teadmiste omandamiseks. “Mul oli suur rõõm osaleda žürii töös, sest noorte loovus on piiritu ning äge oli vaadata, milliste ideede peale nad mängu prototüüpe luues tulid,” märkis Loor. Konkursile laekus tema sõnul palju vahvaid mänge ja žürii töö ei olnud lihtne.

Lisaks võidutööle andis žürii välja ka eripreemia, mille said Järveküla majandusringi noored Kermo Kask, Johannes Pajumägi, Sten-Marten Merila, Martin Põld ja Ott Kallavus projektiga “Tooda ja kauple”.  Žürii liikme Kristjan Liivamägi sõnul on noorte loovus inspireeriv. “Kui võidutöö mäng on lihtsam ja suunatud nooremale sihtgrupile, siis eripreemia saanud mäng nõuab juba teadmisi ja oskuseid  kauplemise ja ettevõtluse erinevatest vormidest,” märkis Liivamägi.

Konkursi auhinnaks toodavad Finantsinspektsioon ja Teeviit võidutöö prototüübist päris mängu. Konkursi võitjad ja eripreemia saanud meeskonnad on kutsutud Finantsinspektsiooni ja Eesti Panga ühisele perepäevale Eesti Panga muuseumi, kus nad saavad oma projekte tutvustada.

Konkurss kestis tänavu 5. märtsist 30. aprillini ja selle eesmärk on edendada laste ja noorte finantskirjaoskust. Laekunud töid hindas žürii, kuhu kuulusid tuntud investor ja õppejõud Kristjan Liivamägi, lauamängude autor ja koolitaja Meelis Looveer, Teeviit vabatahtlik Emma Sofia Meri, Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor, Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral ja graafiline disainer Urmas Raidma.  

Rohkem uudiseid

Finantsinspektsiooni (FI) poole pöördutakse aina enam seoses agressiivse pensionifondide müügiga kaubanduskeskustes. FI hinnangul ei ole kaubanduskeskuses enamasti võimalik rahulikult pensionifondide infoga tutvuda, mistõttu ei ole see sobiv koht nõnda olulise otsuse tegemiseks. Eesti kaubanduskeskustes on juba ammu kanda kinnitanud teise samba pensionifondide turustamine, kus mööduvaid kliente…
Finantsinspektsioon korraldas võlanõustamisega ametialaselt seotud inimestele 3. mail seminari. Tegemist on seminaride sarjaga, mis toimub Finantsinspektsiooni vedamisel igal kevadel ja sügisel. Finantsinspektsiooni finantsaudiitor ja rahatarkuse raamatute autor Tarvo Vaarmets rääkis seminaril, mida võiksid võlgnikud rahast ja finantsteenustest teada. Justiitsminsiteeriumi kohtute talituse…
Eesti Pank ja Finantsinspektsioon kutsuvad laupäeval, 18. mail 2024 Eesti Panga muuseumisse (Estonia pst 11) traditsioonilisele rahatarkuse perepäevale ja muuseumiööle. Päevas on mängu ehk kell 11–16 toimuval perepäeval on fookuses rahatarkuse õppimine läbi mängu, sest just nii jääb õpitu kõige paremini meelde. Külastajad on oodatud osalema nii MTÜ Ettevõtlusküla peremängus „Minu raha“ kui ka…