Finantsinspektsioon koostöös noorteinfoportaaliga Teeviit kutsuvad lapsi ja noori osalema lõbusal rahatarkuse edendamise konkursil RAHAPADA. Konkursile oodatakse kuni 5-liikmeliste tiimide rahatarkuse teemalisi laua- ja kaardimängu projekte.
Konkursi eesmärk on edendada laste ja noorte finantskirjaoskust ning rahatarkust. Konkursi raames saavad 1.-12. klasside õpilased kuni 5-liikmelistes tiimides luua projekti, mis on vormistatud nõuetekohaselt ja vastavad tingimustele. Projektiks on rahatarkust edendav laua- või kaardimäng.
Projekt ehk prototüübist tehtud kvaliteetne foto ja täidetud vorm tuleb saata meiliaadressile [email protected] märksõnaga „Konkurss“. Tööde saatmise tähtaeg on 30. aprill 2024. Auhinnaks on võidutöö teostus korraldajate poolt. Töid hindab žürii, kuhu kuuluvad tuntud investor ja õppejõud Kristjan Liivamägi, lauamängude autor ja koolitaja Meelis Looveer, Teeviit vabatahtlik Emma Sofia Meri, Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor, Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral ja graafiline disainer Urmas Raidma.
Võitjad kuulutatakse välja 15. mail 2024 noorteinfoportaalis Teeviit teeviit.ee ja Finantsinspektsiooni tarbijaveebis www.minuraha.ee. Võitjatega võetakse ühendust e-maili või telefoni teel. Lisainfo tingimuste kohta ja ankeet on kättesaadavad SIIT.
Osale laua- ja kaardimängu konkursil RAHAPADA
5. märts 2024
Rohkem uudiseid
Eesti raha on euro ja nii on see olnud juba üle kümne aasta. Eurot tuleb vastu võtta hoolimata sellest, kas kasutatakse paberist pangatähti, pangakaarti või metallist münte. Kõikidel neil raha vormidel on oma tugevused ja nõrkused. Kui rääkida sularahast, siis oleme Finantsinspektsiooni ja keskpanga korraldavatel perepäevadel näinud, et lapsed alustavad säästmist sageli just euromüntide…
Kui pangakonto võib avada lapsele juba kohe peale tema sündi, siis oma pangakaardi ning õiguse seda vanema seatud limiitide piires kasutada võib laps saada kuue- või seitsmeaastaselt. Nii saab õpetada lapsele pangakaardiga ja rahaga laiemalt ümberkäimist juba enne kooliminekut või kooliea alguses. Eestis saab olenevalt pangast pangakaardi avada ning vormistada internetipanga ja mobiilipanga...
Finantsteenuse osutaja peab järgima rahapesuvastaseid reegleid, kuid kuidas ja kui ulatuslikult neid rakendatakse, sõltub konkreetsest kliendist ja tema riskitasemest. Rahapesuvastaste reeglite järgimine tähendab muu hulgas seda, et finantsteenuse osutajal on õigus esitada kliendile küsimusi, mille abil saab ta hinnata, kas kliendi tegevus võib viidata rahapesule või terrorismi rahastamisele…