Eesti Pank ja Finantsinspektsioon kutsuvad majandus-, ühiskonna- ja ettevõtlusõpetajaid 29. veebruaril kell 10–14 rahatarkuse seminarile Eesti Panga muuseumis. Seminaril tutvustame ülevaadet vastvalminud analüüsist Eesti laenuturu kohta, räägime, milliseid teenuseid peavad kõik pangad tarbijale pakkuma ja milliseid kaebusi on nende kättesaadavuse osas esitatud ning vaatame otsa sularaha olukorrale Eestis ehk selle kättesaadavusele, keskkonnajäljele ja tulevikule. Seminar kulmineerub rahatarkuse lauamängude meisterdamise juhendamist õpetava töötoaga ning huvilistel on võimalik osaleda ka ekskursioonil Eesti Panga kvartalis.
Sel korral finantsteenustele suunatud õpetajate rahatarkuse seminari avab Eesti Panga finantsstabiilsuse osakonna juhataja asetäitja Jana Kask, kes tutvustab värsket analüüsi pankadevahelise konkurentsi toimimise kohta Eesti laenuturul.
Finantsinspektsiooni jurist Oskar Friedrich Oengo räägib sellest, millised pangateenused peavad seaduse järgi olema inimestele kättesaadavad ja miks ei tohi pangad ilma mõjuva põhjuseta keelduda inimestele pangakonto avamisest.
Sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve räägib sularaha hetkeseisust Eestis ja selle tulevikust, sh raha kättesaadavusest, kriisiolukordadest, raha keskkonnajalajäljest ja sendikasutamist vähendavast seaduseelnõust ning europangatähtede III seeria tulekust.
Lisaks tutvustab Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral eesseisva rahatarkuse kuu tegevusi ning juhatab sisse eelkõige rahatarkust õpetavate-inspireerivate lauamängude loomise töötoa, mille viib läbi disainer ja mitmete tuntud lauamängude autor Meelis Looveer. Finantsinspektsioon ja noorteinfoportaal Teeviit korraldavad märtsis uue rahatarkuse lauamängude konkursi, mille jaoks saab töötoast inspiratsiooni ja teadmisi ammutada.
Seminari lõpetab EV106 inspireeritud ja Otto Tiefi valitsusest 80 aasta möödumisele pühendatud ringkäik giidiga Eesti Panga kvartalis. Õpetajate rahatarkuse seminarist saab osa võtta Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11) kohapeal või üle veebi. Seminar on tasuta.
• Veebi teel osalemiseks end registreerima ei pea, otseülekannet näeb meie YouTube’i kanalist.
• Kohtade arv muuseumis kohapeal osalemiseks on piiratud, registreerumine on avatud 23. veebruarini.
Registreeri end seminarile SIIN.
AJAKAVA
9.45 Kogunemine, hommikukohv ja suupiste
10.00 Avasõnad. Siiri Ries (Eesti Panga muuseum)
10.05–10.25 Pankadevaheline konkurents Eestis: laenuturu efektiivsus ja areng. Jana Kask (Eesti Pank)
10.25–10.30 Videovahepala Kristi Saarega
10.30–10.50 Pangateenuste kättesaadavusest. Oskar Friedrich Oengo (Finantsinspektsioon)
10.50–10.55 Videovahepala Kristjan Liivamägiga
10.55–11.35 Sularaha: kättesaadavus, keskkond, tulevik. Rait Roosve (Eesti Pank)
11.35–11.50 Rahatarkuse kuu: sündmused ja lauamängude konkurss. Kaisa Gabral (Finantsinspektsioon)
11.50 Otseülekande lõpp
11.50–12.20 Kohvipaus ja toekam suupiste
12.20–13.20 Lauamängu loomise töötuba. Meelis Looveer (Goldmerk OÜ)
13.20–14.00 Ekskursioon giidiga: pangapresidendi tööruumid, Iseseisvussaal, Monetaarium (soovijatele)