Noored väitlevad uudishimu päeval hinnatõusu ning finantsteenuste teemal

26. oktoober 2023

Eesti Pank, Finantsinspektsioon ja Eesti Väitlusselts ootavad 17. novembril ehk uudishimu päeval kõiki huvilisi, ent eelkõige põhikooli viimase astme ja gümnaasiumite klasse vaatama veebiotseülekannet noorte majandus- ja rahateemalisest väitlusest. Mida arvavad noored ise hinnatõusust ning kas nad tunnevad end finantsteenuseid kasutades küllalt turvaliselt – nendele küsimustele saamegi väitluse käigus vastused. Otseülekannet näeb YouTube’i vahendusel kell 11–13 ning mõlema väitlusosa juhatavad sisse vastava teema eksperdid.

17. novembril ehk päeval, mida Eesti Vabariigi President Alar Karis kutsub juba teist aastat tähistama uudishimu päevana, toimub Eesti Panga muuseumis keskpanga, Finantsinspektsiooni ja Eesti Väitlusseltsi majanduse ja raha teemaline väitlusüritus noortele. Väitlusürituse eesmärk on suurendada majandusalaseid teadmisi ja rahatarkust Eesti noorte hulgas ning pakkuda majandus-, ettevõtlus- ja ühiskonnaõpetuse õpetajatele võimalust oma tundides pakutavat veelgi mitmekesistada.

Reedel, 17.11 kell 11–13 toimuvast gümnaasiuminoorte väitlusest ootame üle veebi osa võtma kõiki 8.–12. klasside kollektiive, kes soovivad jälgida eakaaslaste tempokat näidisväitlust, harida end just praegu aktuaalsetel majandusteemadel ning kinnistada saadud teadmisi töölehtede toel. Väitlust saab jälgida otseülekandena nii Eesti Panga YouTube’i kanalil kui ka Finantsinspektsiooni tarbijaveebis minuraha.ee. Vaatama on oodatud muidugi ka kõik teised huvilised.

Väitlusüritus toimub kahes osas: esmalt väitlevad gümnasistid teemal „Hinnatõus toob rohkem kasu kui kahju“, seejärel teemal „Kas inimesed on Eestis finantsteenuseid kasutades hästi kaitstud?“. Üks teemakäsitlus koos eksperdi sissejuhatuse ja väitlusega kestab kuni 60 minutit. Üles astuvad neli meeskonda: Tartu Miina Härma Gümnaasium, Pärnu Sütevaka Gümnaasium, Tallinna Prantsuse Lütseum ja Tallinna Inglise Kolledž.

Otseülekande salvestust on võimalik hiljem minuraha.ee ja Eesti Panga YouTube’i kanalilt järelvaadata. Soovi korral saavad õpilased pärast vaatamist täita nähtud väitluste põhjal teemasid kinnistavaid töölehti.

Kontakt:

Siiri Ries
Kuraator
Eesti Panga muuseum

tel +372 5697 4774
[email protected]

Rohkem uudiseid

Finantsinspektsiooni (FI) poole pöördutakse aina enam seoses agressiivse pensionifondide müügiga kaubanduskeskustes. FI hinnangul ei ole kaubanduskeskuses enamasti võimalik rahulikult pensionifondide infoga tutvuda, mistõttu ei ole see sobiv koht nõnda olulise otsuse tegemiseks. Eesti kaubanduskeskustes on juba ammu kanda kinnitanud teise samba pensionifondide turustamine, kus mööduvaid kliente…
Finantsinspektsiooni ja noorteinfoportaali Teeviit korraldatud laua- ja kaardimängu konkursile RAHAPADA saabus 57 meeskonna tööd üle terve Eesti. Võidutöö projekti nimi on “Taskuraha mäng” ja selle tegid Ülenurme Gümnaasiumi õpilased Deisy Kukk, Kristofer-Robin Anniko ja Ardi Vaher. “Taskuraha mäng” on õpetlik ja lihtne lauamäng taskuraha kogumisest ja kulutamisest, mis on suunatud eelkõige...
Finantsinspektsioon korraldas võlanõustamisega ametialaselt seotud inimestele 3. mail seminari. Tegemist on seminaride sarjaga, mis toimub Finantsinspektsiooni vedamisel igal kevadel ja sügisel. Finantsinspektsiooni finantsaudiitor ja rahatarkuse raamatute autor Tarvo Vaarmets rääkis seminaril, mida võiksid võlgnikud rahast ja finantsteenustest teada. Justiitsminsiteeriumi kohtute talituse…