Noored väitlevad uudishimu päeval hinnatõusu ning finantsteenuste teemal

26. oktoober 2023

Eesti Pank, Finantsinspektsioon ja Eesti Väitlusselts ootavad 17. novembril ehk uudishimu päeval kõiki huvilisi, ent eelkõige põhikooli viimase astme ja gümnaasiumite klasse vaatama veebiotseülekannet noorte majandus- ja rahateemalisest väitlusest. Mida arvavad noored ise hinnatõusust ning kas nad tunnevad end finantsteenuseid kasutades küllalt turvaliselt – nendele küsimustele saamegi väitluse käigus vastused. Otseülekannet näeb YouTube’i vahendusel kell 11–13 ning mõlema väitlusosa juhatavad sisse vastava teema eksperdid.

17. novembril ehk päeval, mida Eesti Vabariigi President Alar Karis kutsub juba teist aastat tähistama uudishimu päevana, toimub Eesti Panga muuseumis keskpanga, Finantsinspektsiooni ja Eesti Väitlusseltsi majanduse ja raha teemaline väitlusüritus noortele. Väitlusürituse eesmärk on suurendada majandusalaseid teadmisi ja rahatarkust Eesti noorte hulgas ning pakkuda majandus-, ettevõtlus- ja ühiskonnaõpetuse õpetajatele võimalust oma tundides pakutavat veelgi mitmekesistada.

Reedel, 17.11 kell 11–13 toimuvast gümnaasiuminoorte väitlusest ootame üle veebi osa võtma kõiki 8.–12. klasside kollektiive, kes soovivad jälgida eakaaslaste tempokat näidisväitlust, harida end just praegu aktuaalsetel majandusteemadel ning kinnistada saadud teadmisi töölehtede toel. Väitlust saab jälgida otseülekandena nii Eesti Panga YouTube’i kanalil kui ka Finantsinspektsiooni tarbijaveebis minuraha.ee. Vaatama on oodatud muidugi ka kõik teised huvilised.

Väitlusüritus toimub kahes osas: esmalt väitlevad gümnasistid teemal „Hinnatõus toob rohkem kasu kui kahju“, seejärel teemal „Kas inimesed on Eestis finantsteenuseid kasutades hästi kaitstud?“. Üks teemakäsitlus koos eksperdi sissejuhatuse ja väitlusega kestab kuni 60 minutit. Üles astuvad neli meeskonda: Tartu Miina Härma Gümnaasium, Pärnu Sütevaka Gümnaasium, Tallinna Prantsuse Lütseum ja Tallinna Inglise Kolledž.

Otseülekande salvestust on võimalik hiljem minuraha.ee ja Eesti Panga YouTube’i kanalilt järelvaadata. Soovi korral saavad õpilased pärast vaatamist täita nähtud väitluste põhjal teemasid kinnistavaid töölehti.

Kontakt:

Siiri Ries
Kuraator
Eesti Panga muuseum

tel +372 5697 4774
[email protected]

Rohkem uudiseid

0112.23
Kolm Euroopa järelevalveasutust (EBA, EIOPA ja ESMA) avaldasid interaktiivse teabelehe, milles vastatakse tarbijate kõige sagedamini esitatavatele küsimustele kestliku rahanduse kohta. Teabeleht annab näpunäiteid tarbijatele, kes kaaluvad kestlikkuse omadustega finantstoodete, sh laenude, säästude, investeeringute, kindlustuse ja pensionide ostmist. Mis on kestlikkuse omadustega finantstoode...
2811.23
Finantsinspektsioon korraldab võlanõustamisega tööalaselt tihedalt seotud inimestele reedel, 1. detsembril kell 13 seminari, kus räägitakse võlgade restruktureerimisest, inkassosid puudutavatest seadusemuudatustest ja võlanõustamisteenuse kättesaadavusest. Lisaks saab seminaril teada, kes on hetkel tüüpiline võlgnik ja millistel eluetappidel inimestel võlad tekivad. Seminar on tasuta ja kestab...
2211.23
Ajakiri The Economist pealkirjastab ühe hiljutise loo kui „Customer service is getting worse. What could fix it?“. Artikkel arutleb põhjuste üle, miks kliendirahuolu on liikunud halvemuse poole. On siis selleks suurenev turukontsentratsioon, kus olulist turuosa omavad ettevõtted määravad halva tulemuse või näiteks ka pandeemiast tingitud tööjõu vähenemine. Põhjuseid võib otsida ka...