Millises pangas on hoiusel parim intress?

7. märts 2023

Kuna pankade lõikes võivad intressid oluliselt erineda, siis hakkab Finantsinspektsioon oma tarbijaveebis minuraha.ee regulaarselt avaldama intressibaromeetris Eestis tegutsevate pankade tähtajaliste ja tähtajatute hoiuste intressimäärasid.

Eesti pangad maksavad raha arvelduskontol hoidmise eest intressi kuni 0,01 protsenti hoiustatud summalt aastas. Raha saab hoida tähtajalisel või tähtajatul hoiusel.  Tähtajalise hoiuse aastane intressimäär on kuni 3 protsenti. Tähtajaliste hoiuste intressimäärasid on aasta algusega võrreldes tõstnud kõik peale kahe panga. Tähtajatute hoiuste intressimäärasid tõstetud ei ole. Tähtajatu hoius on selline, millel hoiustatud vahendeid saab hoiustaja nõudmisel kasutada ja käsutada piiranguteta. Tähtajalisena kajastatakse inspektsiooni intressibaromeetris hoiust, millel 12 kuud raha hoiustades makstakse algselt kokkulepitud summas hoiustajale intressi. Iga pank on kehtestanud miinimumsummad, mida tähtajalisel hoiusel hoiustada saab.

Hoiustamine on võimalus juhuks, kui soovitakse raha koguda riskivabalt. Raha säilimine on pangas tagatud ka panga pankroti või tegevusloa tühistamise korral. Pankades olevad hoiused hüvitatakse koos hoiuste peatamise päevaks kogunenud intressiga 100 % ulatuses, kuid mitte rohkem kui 100 000 euro suuruses summas iga hoiustaja kohta ühes pangas. Vaata ja võrdle intresse siit.


 

Rohkem uudiseid

2909.23
Finantsinspektsioon ja Eesti Pank kutsuvad majandus- ja ühiskonnaõpetajaid 25. oktoobril kell 11–14 traditsioonilisele rahatarkuse seminarile. Sel sügisvaheajal on seminari toimumispaigaks Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäel, kus räägime Balti riikide vääringute näitusest ajendatuna Baltikumi majandusest ning Eesti panganduse hetkeseisust. Juttu tuleb ka majandusliku ebavõrdsuse põhjustest,…
2709.23
Võlgnevuste kuhjumine võib olla inimesele ja tema lähedastele tõsine katsumus ning lahenduste leidmine nõuab siis kannatlikust ja asjatundliku tuge. Iga kliendi lugu on erinev, seetõttu on ka kõik lahendused erinevad, kirjutavad võlanõustajad Anna-Liisa Arukask ja Evelyn Eichhorst ajakirjas Sotsiaaltöö. Selleks et anda ettekujutus võlanõustamisteenuse võimalustest, jagavad nad artiklis kahe...
2109.23
Ukselt uksele käivatest kaupmeestest, kes osavate, kuigi õiguslikult kaheldavate nõksudega inimestele ülearu kalleid tooteid maha müüvad, on enamik kuulnud. Tehnoloogia arengu tulemusel peab aga ka vaatama, et pereliikmed asjatult krüptovaluutat ehk virtuaalvääringut ei ostaks või ei seoks ennast sisutute investeerimisskeemidega. Kuidas krüptopettust ära tunda ning mida tasuks teada krüptovara...