Millises pangas on hoiusel parim intress?

7. märts 2023

Kuna pankade lõikes võivad intressid oluliselt erineda, siis hakkab Finantsinspektsioon oma tarbijaveebis minuraha.ee regulaarselt avaldama intressibaromeetris Eestis tegutsevate pankade tähtajaliste ja tähtajatute hoiuste intressimäärasid.

Eesti pangad maksavad raha arvelduskontol hoidmise eest intressi kuni 0,01 protsenti hoiustatud summalt aastas. Raha saab hoida tähtajalisel või tähtajatul hoiusel.  Tähtajalise hoiuse aastane intressimäär on kuni 3 protsenti. Tähtajaliste hoiuste intressimäärasid on aasta algusega võrreldes tõstnud kõik peale kahe panga. Tähtajatute hoiuste intressimäärasid tõstetud ei ole. Tähtajatu hoius on selline, millel hoiustatud vahendeid saab hoiustaja nõudmisel kasutada ja käsutada piiranguteta. Tähtajalisena kajastatakse inspektsiooni intressibaromeetris hoiust, millel 12 kuud raha hoiustades makstakse algselt kokkulepitud summas hoiustajale intressi. Iga pank on kehtestanud miinimumsummad, mida tähtajalisel hoiusel hoiustada saab.

Hoiustamine on võimalus juhuks, kui soovitakse raha koguda riskivabalt. Raha säilimine on pangas tagatud ka panga pankroti või tegevusloa tühistamise korral. Pankades olevad hoiused hüvitatakse koos hoiuste peatamise päevaks kogunenud intressiga 100 % ulatuses, kuid mitte rohkem kui 100 000 euro suuruses summas iga hoiustaja kohta ühes pangas. Vaata ja võrdle intresse siit.


 

Rohkem uudiseid

2203.23
Kaasaegne aktsiatega kauplemine on erinevate allikate põhjal alguse saanud 1602. aastal Amsterdamist. Nimelt oli Hollandi Ida-India Kompanii maailma esimene aktsiaselts, mis kapitali kaasamiseks emiteeris aktsiaid laiemale avalikkusele ning maksis ka dividende. Tegemist oli aastaid ainsa börsiettevõttega. Amsterdami esimene kaubabörs avati 1611. aastal, kuid see ei olnud börs tänapäevases...
1603.23
Pole just väga tavapärane, et noored või koguni lapsed mõtleksid pensionipõlve peale või avaldaksid soovi enda pensioniks raha koguda. Ometi selliseid noori ja lapsi on. Noorte kogujate kasuks räägib ka aeg, sest mida varem peale hakata, seda rahakam on pensionipõli. Lisaks varakult pensionipõlveks kogumisele on oluline ka järjekindlus – ilma selleta pole ükski rahakogumine tulemuslik. Elu on...
1003.23
Finantsinspektsioon, Eesti Pank, Eesti Pangaliit ja Rahandusministeerium alustavad rahatarkuse edendajate tunnustamist konkursiga „Rahatarkuse vedur“. Valitakse aasta silmapaistvaim rahatarkuse õpetaja, aasta tublim rahatarkuse edendaja ja aasta rahatarkuse tegu. Tunnustust hakatakse jagama kord aastas. Kandideerida saavad projektid, teod, haridusasutused või inimesed, kes on andnud…