Kuidas oma raha turvaliselt hoida?

6. märts 2023

Finantsinspektsiooni finantsaudiitor Tarvo Vaarmets rääkis “Prillitoosi” saates sellest, kuidas oma raha turvaliselt hoida ja targalt kasvatada.

“Pigem soovitaks hoida raha litsenseeritud pangas – sealt on võimalik erinevatelt hoiustelt, näiteks tähtajalise hoiuse pealt, teenida natuke juurde. Kodus raha hoides juurde teenida ei saa," rääkis saates Tarvo Vaarmets ja lisas, et kuskil nädalane  sularaha varu võiks kodus olemas olla, kuid kindlasti mitte suuremad summad. "Ei tasu karta, et raha pangast ära kaob," lisas Vaarmets.

Sellest, kus oma raha hoida ja mida veel enne raha hoiustamist jälgida tasub vaata “Prillitoosi”saatest siit.

Rohkem uudiseid

Oktoobri koolivaheajal kutsuvad Finantsinspektsioon ja Eesti Pank õpetajaid taas muuseumisse rahatarkust omandama. Õpetajate seminari peamisteks teemadeks on seekord teadlik rahakasutus ja kogumine. Antakse ülevaade Eesti perede finantskäitumisest ning räägitakse sotsiaalmeedias tehtud investeerimissoovituste riskidest. Lisaks tutvustavad nii Finantsinspektsioon kui ka Tagasi Kooli oma uusi...
Eesti raha on euro ja nii on see olnud juba üle kümne aasta. Eurot tuleb vastu võtta hoolimata sellest, kas kasutatakse paberist pangatähti, pangakaarti või metallist münte. Kõikidel neil raha vormidel on oma tugevused ja nõrkused. Kui rääkida sularahast, siis oleme Finantsinspektsiooni ja keskpanga korraldavatel perepäevadel näinud, et lapsed alustavad säästmist sageli just euromüntide…
Kui pangakonto võib avada lapsele juba kohe peale tema sündi, siis oma pangakaardi ning õiguse seda vanema seatud limiitide piires kasutada võib laps saada kuue- või seitsmeaastaselt. Nii saab õpetada lapsele pangakaardiga ja rahaga laiemalt ümberkäimist juba enne kooliminekut või kooliea alguses. Eestis saab olenevalt pangast pangakaardi avada ning vormistada internetipanga ja mobiilipanga...