Finantsinspektsioon ja Eesti Pank kutsuvad õpetajaid koolivaheajal seminarile

21. veebruar 2022

Finantsinspektsioon ja Eesti Pank korraldavad 3. märtsil kell 10–12 õpetajatele rahatarkuse seminari, kus antakse ülevaade majanduses toimuvast ja ühisrahastust ees ootavatest muudatustest. Seminaril räägitakse ka uutest rahatarkuse materjalidest ning töötamisest Eesti Pangas ja Finantsinspektsioonis.  

Hinnad on tõusnud ja majanduselus on palju määramatust. Eesti Panga ökonomistid selgitavad, kuidas hinnatõus majandust ja inimeste rahakotti mõjutab ning mida on oodata kinnisvaraturul. Finantsinspektsiooni jurist selgitab lisaks, kas ja millal muutub investeerimine ühisrahastusplatvormide vahendusel riskivabamaks.

Finantsinspektsiooni ja Rahandusministeeriumi esindajad esitlevad seminaril ka tarbijaveebi minuraha.ee üles pandud rahatarkuse materjale. Seminari lõpus räägivad Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni personalivaldkonna töötajad sellest, keda neisse asutustesse tööle ja praktikale oodatakse.

Seminar toimub ainult veebis. Osalemine on tasuta, kuid eelregistreerimisega.

Kava

3. märts kell 10–12.00

10.00–10.30 
Peeter Luikmel, Eesti Panga ökonomist
„Kuidas tekib inflatsioon ja mida saab keskpank teha selle ohjamiseks?“

10.30–10.45 
Taavi Raudsaar, Eesti Panga ökonomist
„Arengusuunad kinnisvaraturul ja keskpanga võimalused neid mõjutada“

10.45–11.00
Oskar Friedrich Oengo, Finantsinspektsiooni jurist
„Muutused ühisrahastuse valdkonnas“

11.00–11.30
Greta Preast, Finantsinspektsiooni e-kanalite projektijuht
Liisi Kirch, rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator
„Rahatarkuse materjalid“

11.30–12.00
Kadi Kapral, Eesti Panga administratiivosakonna juhataja 
Lilja Normak, Finantsinspektsiooni personalijuht
„Töötamine ja praktika Eesti Pangas ja Finantsinspektsioonis“

Seminaril osalemine on tasuta, kuid palume sellele registreeruda hiljemalt 1. märtsil SIIN.

Pärast registreerimist saadame teile lingi, mille kaudu seminariga liituda. Seminari on võimalik järele vaadata minuraha.ee tarbijaveebist või Eesti Panga muuseumi kodulehelt.  

Venekeelne õpetajate seminar toimub kell 13–14


13-13.45
Natalja Viilmann, Eesti Panga ökonomist
„Eesti ja euroala majanduse väljavaade“

Seminaril osalemine on tasuta, kuid palume sellele registreeruda hiljemalt 1. märtsil SIIN.

Pärast registreerimist saadame teile lingi, mille kaudu seminariga liituda. Seminari on võimalik ka järele vaadata minuraha.ee tarbijaveebist või Eesti Panga muuseumi kodulehelt.  

Rohkem uudiseid

2909.23
Finantsinspektsioon ja Eesti Pank kutsuvad majandus- ja ühiskonnaõpetajaid 25. oktoobril kell 11–14 traditsioonilisele rahatarkuse seminarile. Sel sügisvaheajal on seminari toimumispaigaks Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäel, kus räägime Balti riikide vääringute näitusest ajendatuna Baltikumi majandusest ning Eesti panganduse hetkeseisust. Juttu tuleb ka majandusliku ebavõrdsuse põhjustest,…
2709.23
Võlgnevuste kuhjumine võib olla inimesele ja tema lähedastele tõsine katsumus ning lahenduste leidmine nõuab siis kannatlikust ja asjatundliku tuge. Iga kliendi lugu on erinev, seetõttu on ka kõik lahendused erinevad, kirjutavad võlanõustajad Anna-Liisa Arukask ja Evelyn Eichhorst ajakirjas Sotsiaaltöö. Selleks et anda ettekujutus võlanõustamisteenuse võimalustest, jagavad nad artiklis kahe...
2109.23
Ukselt uksele käivatest kaupmeestest, kes osavate, kuigi õiguslikult kaheldavate nõksudega inimestele ülearu kalleid tooteid maha müüvad, on enamik kuulnud. Tehnoloogia arengu tulemusel peab aga ka vaatama, et pereliikmed asjatult krüptovaluutat ehk virtuaalvääringut ei ostaks või ei seoks ennast sisutute investeerimisskeemidega. Kuidas krüptopettust ära tunda ning mida tasuks teada krüptovara...