Finantsinspektsioon ja Eesti Pank kutsuvad õpetajaid koolivaheajal seminarile

21. veebruar 2022

Finantsinspektsioon ja Eesti Pank korraldavad 3. märtsil kell 10–12 õpetajatele rahatarkuse seminari, kus antakse ülevaade majanduses toimuvast ja ühisrahastust ees ootavatest muudatustest. Seminaril räägitakse ka uutest rahatarkuse materjalidest ning töötamisest Eesti Pangas ja Finantsinspektsioonis.  

Hinnad on tõusnud ja majanduselus on palju määramatust. Eesti Panga ökonomistid selgitavad, kuidas hinnatõus majandust ja inimeste rahakotti mõjutab ning mida on oodata kinnisvaraturul. Finantsinspektsiooni jurist selgitab lisaks, kas ja millal muutub investeerimine ühisrahastusplatvormide vahendusel riskivabamaks.

Finantsinspektsiooni ja Rahandusministeeriumi esindajad esitlevad seminaril ka tarbijaveebi minuraha.ee üles pandud rahatarkuse materjale. Seminari lõpus räägivad Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni personalivaldkonna töötajad sellest, keda neisse asutustesse tööle ja praktikale oodatakse.

Seminar toimub ainult veebis. Osalemine on tasuta, kuid eelregistreerimisega.

Kava

3. märts kell 10–12.00

10.00–10.30 
Peeter Luikmel, Eesti Panga ökonomist
„Kuidas tekib inflatsioon ja mida saab keskpank teha selle ohjamiseks?“

10.30–10.45 
Taavi Raudsaar, Eesti Panga ökonomist
„Arengusuunad kinnisvaraturul ja keskpanga võimalused neid mõjutada“

10.45–11.00
Oskar Friedrich Oengo, Finantsinspektsiooni jurist
„Muutused ühisrahastuse valdkonnas“

11.00–11.30
Greta Preast, Finantsinspektsiooni e-kanalite projektijuht
Liisi Kirch, rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator
„Rahatarkuse materjalid“

11.30–12.00
Kadi Kapral, Eesti Panga administratiivosakonna juhataja 
Lilja Normak, Finantsinspektsiooni personalijuht
„Töötamine ja praktika Eesti Pangas ja Finantsinspektsioonis“

Seminaril osalemine on tasuta, kuid palume sellele registreeruda hiljemalt 1. märtsil SIIN.

Pärast registreerimist saadame teile lingi, mille kaudu seminariga liituda. Seminari on võimalik järele vaadata minuraha.ee tarbijaveebist või Eesti Panga muuseumi kodulehelt.  

Venekeelne õpetajate seminar toimub kell 13–14


13-13.45
Natalja Viilmann, Eesti Panga ökonomist
„Eesti ja euroala majanduse väljavaade“

Seminaril osalemine on tasuta, kuid palume sellele registreeruda hiljemalt 1. märtsil SIIN.

Pärast registreerimist saadame teile lingi, mille kaudu seminariga liituda. Seminari on võimalik ka järele vaadata minuraha.ee tarbijaveebist või Eesti Panga muuseumi kodulehelt.  

Rohkem uudiseid

3110.22
Finantsinspektsioon korraldas 8. novembril kell 11-12 avaliku veebiseminari „Miks Eesti vajab finantsombudsmani?“. Kui olud muutuvad majanduses keerulisemaks, tekib inimestel rohkem probleeme ja eriarvamusi finantsteenuste kasutamisel. Tihti suudetakse eriarvamused mõistliku suhtlemise abil lahendada. Kuid kahjuks sama tihti neid vaidlusi lahendada ei suudeta. Või lahenevad need vaidlused…
1210.22
Eesti Pank ja Finantsinspektsioon korraldavad koolivaheajal, 27. oktoobril kell 11–13 õpetajatele eelregistreerimisega majanduse ja rahatarkuse seminari, kus saab ülevaate Eesti ja euroala majanduse seisust ning populaarse rahatarkuse raamatu autor räägib oma teosest. Lisaks tutvustatakse saksa autori Bodo Schäferi bestselleri „Koer nimega Money” põhjal ettevalmistatavaid töölehti. Eesti Panga...
1509.22
Eesti Pank ja Finantsinspektsioon korraldavad 17. septembril kell 11–16 Eesti Panga muuseumis traditsioonilise perepäeva. Oodatud on pered koos lastega, sugulastega, sõpradega – toredaid tegemisi jagub igas vanuses külastajaile. Eesti Panga muuseumis toimuv perepäev kannab tänavu pealkirja „Ettevõtlik pere”. Oma pereettevõtte loo räägib Carmen Catering ning MTÜ Ettevõtlusküla eksperdid aitavad...