28. septembril toimub Eesti Panga muuseumis rahatarkuse perepäev

20. september 2019

28. septembril kell 12-16 toimub Eesti Panga muuseumis rahatarkuse perepäev. Perepäev on tasuta. Eesti Panga muuseum asub aadressil Estonia pst 11, Tallinn.

Tule küsi, ekspert vastab!

Terve päeva on kohal Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni eksperdid, et vastata kõigi huviliste küsimustele või lihtsalt mõtteid vahetada päevakajalistel teemadel:

  • Mida peaks igaüks teadma pensionist?
  • Mis on digirahakott ja mida sellega teha saab?
  • Millised on krüptovara võimalused ja riskid?
  • Mis on rahapesu ja miks see teema just viimastel aastatel nii palju tähelepanu on saanud?
  • Kuidas takistatakse Eestis kuritegeliku raha liikumist ning mis roll on siin finantsinspektsioonil?

Töötoad kogu perele

Rahalabori töötoas räägitakse sellest, kuidas raha tehakse. Kogu päeva jooksul saavad kõik ise kontrollida oma raha ehtsust nii selleks ette nähtud masinate kui ka mobiilirakenduse abil. Kuuldu põhjal viiakse läbi viktoriin – õigesti vastanutele üllatusauhind!

Peredele korraldab MTÜ Ettevõtlusküla töötubasid, kus pere saab testida oma ettevõtluspisikut ning õppida, kuidas ühe toimiva ettevõtte käimalükkamine päriselt käib.

Lasteprogramm „Mängi ja õpi“

Lapsed õpivad koos juhendajaga mänguliste tegevuste kaudu, kuidas teha eelarvet ja nii oma unistusi ellu viia. Lastele mõeldud tegevused põhinevad raamatul „Tom õpib rahamängu“. Kogu päeva jooksul saab osaleda põnevas otsimismängus. Õigesti vastanutele auhinnad!

Rohkem uudiseid

2203.23
Kaasaegne aktsiatega kauplemine on erinevate allikate põhjal alguse saanud 1602. aastal Amsterdamist. Nimelt oli Hollandi Ida-India Kompanii maailma esimene aktsiaselts, mis kapitali kaasamiseks emiteeris aktsiaid laiemale avalikkusele ning maksis ka dividende. Tegemist oli aastaid ainsa börsiettevõttega. Amsterdami esimene kaubabörs avati 1611. aastal, kuid see ei olnud börs tänapäevases...
1603.23
Pole just väga tavapärane, et noored või koguni lapsed mõtleksid pensionipõlve peale või avaldaksid soovi enda pensioniks raha koguda. Ometi selliseid noori ja lapsi on. Noorte kogujate kasuks räägib ka aeg, sest mida varem peale hakata, seda rahakam on pensionipõli. Lisaks varakult pensionipõlveks kogumisele on oluline ka järjekindlus – ilma selleta pole ükski rahakogumine tulemuslik. Elu on...
1003.23
Finantsinspektsioon, Eesti Pank, Eesti Pangaliit ja Rahandusministeerium alustavad rahatarkuse edendajate tunnustamist konkursiga „Rahatarkuse vedur“. Valitakse aasta silmapaistvaim rahatarkuse õpetaja, aasta tublim rahatarkuse edendaja ja aasta rahatarkuse tegu. Tunnustust hakatakse jagama kord aastas. Kandideerida saavad projektid, teod, haridusasutused või inimesed, kes on andnud…