Millises pangas on hoiusel parim intress?

7. märts 2023

Kuna pankade lõikes võivad intressid oluliselt erineda, siis hakkab Finantsinspektsioon oma tarbijaveebis minuraha.ee regulaarselt avaldama intressibaromeetris Eestis tegutsevate pankade tähtajaliste ja tähtajatute hoiuste intressimäärasid.

Eesti pangad maksavad raha arvelduskontol hoidmise eest intressi kuni 0,01 protsenti hoiustatud summalt aastas. Raha saab hoida tähtajalisel või tähtajatul hoiusel.  Tähtajalise hoiuse aastane intressimäär on kuni 3 protsenti. Tähtajaliste hoiuste intressimäärasid on aasta algusega võrreldes tõstnud kõik peale kahe panga. Tähtajatute hoiuste intressimäärasid tõstetud ei ole. Tähtajatu hoius on selline, millel hoiustatud vahendeid saab hoiustaja nõudmisel kasutada ja käsutada piiranguteta. Tähtajalisena kajastatakse inspektsiooni intressibaromeetris hoiust, millel 12 kuud raha hoiustades makstakse algselt kokkulepitud summas hoiustajale intressi. Iga pank on kehtestanud miinimumsummad, mida tähtajalisel hoiusel hoiustada saab.

Hoiustamine on võimalus juhuks, kui soovitakse raha koguda riskivabalt. Raha säilimine on pangas tagatud ka panga pankroti või tegevusloa tühistamise korral. Pankades olevad hoiused hüvitatakse koos hoiuste peatamise päevaks kogunenud intressiga 100 % ulatuses, kuid mitte rohkem kui 100 000 euro suuruses summas iga hoiustaja kohta ühes pangas. Vaata ja võrdle intresse siit.


 

Rohkem uudiseid

0812.23
Tänapäeval pole vist pea ühtegi inimest, kel pole pangakontot või kes ei tee arvete maksmiseks ülekannet või otsekorraldust internetipangas. Paljud aga ei tea, et teatud finantsteenused peavad olema kättesaadavad ja pankadel tuleb neid vastavalt seadusele pakkuda. Vastavalt seadusele peavad pangad inimestele pakkuma ja tagama põhimakseteenused, milleks on maksekonto pidamine, sularaha sisse- ja...
0112.23
Kolm Euroopa järelevalveasutust (EBA, EIOPA ja ESMA) avaldasid interaktiivse teabelehe, milles vastatakse tarbijate kõige sagedamini esitatavatele küsimustele kestliku rahanduse kohta. Teabeleht annab näpunäiteid tarbijatele, kes kaaluvad kestlikkuse omadustega finantstoodete, sh laenude, säästude, investeeringute, kindlustuse ja pensionide ostmist. Mis on kestlikkuse omadustega finantstoode...
3011.23
Finantsinspektsioon korraldas võlanõustamisega tööalaselt tihedalt seotud inimestele reedel, 1. detsembril kell 13 seminari, kus räägiti võlgade restruktureerimisest, inkassosid puudutavatest seadusemuudatustest ja võlanõustamisteenuse kättesaadavusest. Lisaks sai seminaril teada, kes on hetkel tüüpiline võlgnik ja millistel eluetappidel inimestel võlad tekivad. Seminar oli tasuta ja kestis umbes…