Euroopa järelevalveasutused avaldasid interaktiivse teabelehe kestliku rahanduse kohta

1. detsember 2023

Kolm Euroopa järelevalveasutust (EBA, EIOPA ja ESMA) avaldasid interaktiivse teabelehe, milles vastatakse tarbijate kõige sagedamini esitatavatele küsimustele kestliku rahanduse kohta.

Teabeleht annab näpunäiteid tarbijatele, kes kaaluvad kestlikkuse omadustega finantstoodete, sh laenude, säästude, investeeringute, kindlustuse ja pensionide ostmist.

Mis on kestlikkuse omadustega finantstoode?

Kestlikkuse omadustega finantstooteid pakuvad pangad, varahaldurid, kindlustusandjad, pensionifondid või muud äriühingud. Need hõlmavad järgmist:

  • Laenud, millega toetatakse keskkonnasäästlikke projekte, näiteks laenud heitevaba sõiduki ostmiseks, keskkonnasäästliku eluaseme ostmiseks või eluaseme renoveerimiseks/uuendamiseks, et muuta see energiatõhusamaks.
  • Investeeringud konkreetsetesse aktsiatesse ja võlakirjadesse, mida emiteerivad näiteks äriühingud, mille CO2 heitkogused on väga väikesed või mis näitavad vastutustundlikku käitumist oma töötajate ja kogukondade suhtes, kus nad tegutsevad.
  • Investeeringud, pensionid(1) või elukindlustuslepingud, nagu investeerimisfondid, elukindlustus- ja pensioniskeemid, mis teevad kestlikke investeeringuid. Investeerimisfond võib näiteks investeerida selliste äriühingute aktsiatesse, mis toodavad elektrit tuule-, päikese- või hüdroenergia abil.

Teabelehega saab tutvuda SIIN.

Rohkem uudiseid

Eesti Pank ja Finantsinspektsioon on tulnud välja mitme ettepanekuga, mis muudaksid inimeste jaoks kodulaenu üleviimise ühest pangast teise panka kiiremaks, lihtsamaks ja soodsamaks. Ettepanekute elluviimine parandaks laenuturu toimimist ja soodustaks konkurentsi panganduses, kuid see eeldab osaliselt seadusemuudatusi. Ettepanekud põhinevad Eesti Panga panganduse konkurentsiolukorra värskel...
Testi oma teadmisi rahast ja võid võita toredaid Finantsinspektsiooni auhindu! Finantsinspektsioon kutsub osalema koolivaheaja rahatarkuse viktoriinis minuraha.ee lehel . Viktoriinis saab osaleda 26. veebruarist kuni 3. märtsini. Auhinnad loosime minuraha.ee Facebooki lehel kõigi osalejate vahel välja järgmise nädala alguses, võitjatega võetakse ühendust. Ühtlasi avaldame siis ka viktoriini…
Finantsinspektsioon kutsub neljapäeval, 22. veebruaril kell 10-12 infopäevale, kus selgitatakse nõudeid põhimakseteenuste osutamisele. Infopäev on mõeldud eelkõige pankade ja pangafiliaalide esindajatele, kuid seda võivad jälgida ka kõik teised, kes teema vastu huvi tunnevad. Pankade ja pangafiliaalide esindajaid ootab Finantsinspektsioon osalema Eesti Panga muuseumis, aadressil Estonia…