Enne investeerimist veendu pakkuja usaldusväärsuses

14. aprill 2021

Peale teise samba reformi on mõned inimesed otsustanud raha teisest sambast välja võtta ning seda investeeringuteks või muude vajaduste katteks kasutada. Kuid enne otsuste langetamist tasub uurida investeerimispakkuja tausta ja veenduda tema usaldusväärsuses.

Finantsinspektsioon teeb järelevalvet finantssektori ettevõtete üle, kellele ta on andnud tegevusloa. Seda, kas ettevõttele on antud tegevusluba, saab kontrollida Finantsinspektsiooni kodulehel olevast turuosaliste registrist.

Tasub arvestada, et juba praegu pensioniraha kasutusele võtmine ja selle investeerimine läbi mõne vastava pakkuja on riskantne, sest osakute puhasväärtus võib praegu ja tegeliku väljamaksmise hetkel erineda, nii väärtuse suurenemise kui ka kahanemise suunas. Praegu ahvatlevana tunduv pakkumine võib pikas plaanis olla hoopis kahjulik. Samuti tasub arvestada tasudega ehk kogukuluga, mis sellise tegevusega kaasnevad ning enda jaoks läbi mõelda, kas juhul kui tegelik väljamakse on väiksem kui juba investeeritud summad, on võimalik täiendavad väljaminekud igakuiste sissetulekute arvelt katta.

Enne investeerimisotsuse langetamist tasub konsulteerida spetsialistiga ning uurida põhjalikult investeerimisteenust pakkuva ettevõtte tausta. Kui on investeerimispettuse kahtlus või on investeeritud läbi tegevusloata ettevõtte, saab vajaduse korral pöörduda politseisse.

Loe lisa investeerimisega alustamise kohta minuraha.ee tarbijaveebist.

Kuula investeerimispettustest siit.

Rohkem uudiseid

0306.21
Finantsinspektsiooni sunni rakendamise osakonna juht Janar Stamm rääkis Äripäeva raadios turumanipulatsiooni tagamaadest ning selgitas, kuidas manipulatsiooni vältida. Eesti inimesed investeerivad börsil aina aktiivsemalt ning otsivad teadlikult rahale parimat väljundit. Janar Stamm Finantsinspektsioonist selgitas, mida tähendab turumanipulatsioon ning kuidas seda vältida. Kuula intervjuud SIIT.
2805.21
Finantsinspektsioon ja Eesti Pank korraldasid 28.05 rahatarkuse veebiseminari, kus juhiti inimeste tähelepanu rahatarkuse kasvatamisele ja investeerimisega seotud riskidele ja võimalustele. Seminaril rääkisid investor Kristi Saare , Finantsinspektsiooni finantsteenuste järelevalve osakonna juht Merilin Vahtra , Eesti Panga ökonomist Taavi Raudsaar ning Pensionikeskuse juhatuse liige Kristi Sisa…
2805.21
Sissetulekute ning teadlikkuse kasv on pannud eestlased sarnaselt muule Euroopale raha säästma. Kogutud raha hoitakse pangahoiustel, kuid aina enam investeeritakse ka mujale. Oluline on seejuures pöörata rohkem tähelepanu ka riskidele. „Kriisid on õpetanud inimestele seda, kui vajalik on säästude olemasolu. Sissetulekute ja teadlikkuse kasv on pannud eestlased säästma tänasel päeval pea sama…