Kaskokindlustus on vabatahtlik sõidukikindlustus, mille abil on üldjuhul võimalik sõidukit kindlustada järgmiste riskide vastu: liiklusõnnetus, loodusõnnetus, vargus (sõiduk ja/või selle osad), röövimine, vandalism, tulekahju.
Võrreldes kohustusliku liikluskindlusega, mis hüvitab ainult sinu poolt teistele põhjustatud kahjusid, on kaskokindlustuse eesmärk hüvitada sinu sõidukile põhjustatud kahju. Kahju põhjuseks võib olla näiteks vargus, röövimine, avarii, mille põhjuseks on jalakäija või metslooma ootamatu astumine teele jne.
Vaatamata sellele, et kaskokindlustus on vabatahtlik kindlustus, võib selle olemasolu teatud juhtudel olla kohustuslik. Näiteks kui sõiduk on liisitud, nõuab liisinguettevõte üldjuhul kaskokindlustuslepingu sõlmimist. Vahel võivad liisingufirmad pakkuda võimalust osta kindlustus nende kaudu. Tasub teada, et sa ei pea kaskot ostma liisingu andnud ettevõtte pakutavast kindlustusseltsist, vaid võid ise seltsi valida. Küll aga pead jälgima, et kindlustatud saaksid kõik need riskid, mille vastu liisingulepingus on kohustus kindlustada. Liisitud autode puhul on nendeks riskideks reeglina vargus, vandalism, röövimine, õnnetusjuhtum ja tulekahju. See võib tähendada, et nn osakaskot sõlmida pole võimalik, vaid tuleb valida maksimaalse kindlustuskaitsega nn superkasko või täiskasko leping. Kuna erinevates seltsides on nimetused erinevad, tuleb süveneda kindlustustingimustesse, et veenduda, millised riskid on kindlustatud ja millised on välistused.
Kaskokindlustuslepinguga on võimalik lisaks sõidukile kindlustada ka sõiduki lisavarustust. Üldjuhul nõuab kindlustusselts lisavarustuse loetelu, mis märgitakse kindlustuspoliisile.
Lisaks võivad kindlustusseltsid pakkuda täiendavaid kindlustusvõimalusi nagu näiteks kasutuskatkestuskindlustus, uusväärtuskindlustus, klaasikindlustus, liisingumakse kindlustus jne.
Üldjuhul on kaskokindlustusega võimalik kindlustada erinevat liiki sõidukeid - sõiduautosid, töömasinaid ja nende haagiseid, busse, veoautosid jne.