Teisest sambast raha väljavõtmise tähtaeg läheneb

24. märts 2021

Esimene periood avalduste esitamiseks pensioni teisest sambast lahkumiseks saab läbi 31. märtsil. Väljamaksed teeb riik tänavu septembris. Järgmine periood avalduste esitamiseks on 1. aprill kuni 31. juuli ning seejärel 1. august kuni 30. november. Teise sambasse kogunenud raha väljamakse tegemisel peetakse väljamakselt kinni tulumaks 20%. 

Lisaks möödub 31.märtsil tähtaeg pensionilepingu lõpetamiseks. Pensionärid, kes on pensionilepingu juba sõlminud, saavad selle erandkorras 2021. aastal lõpetada, esitades oma kindlustusseltsile pensionilepingu ülesütlemise avalduse. Avaldusi saab esitada 31. märtsini. Nagu teisest sambast lahkumise puhul, makstakse ka pensionilepingu lõpetamisel raha välja septembris.

Lepingu ülesütlemisel tasub arvestada, et tavaliselt kaasneb lepingu tingimuste kohaselt sellega ka lepingu ülesütlemise tasu. Septembris väljamaksmisele kuulub lepingu tagastusväärtus, mis on rahasumma, mille kindlustusselts maksab välja, kui leping lõpetatakse ennetähtaegselt. Tagastusväärtuselt tuleb tasuda tulumaks 10%.

Rohkem uudiseid

2903.21
Finantsinspektsioon viis pankades, fondivalitsejates ja investeerimisühingutes läbi kontrolli, et selgitada välja, kas ja milliseid uusi tooteid ning seonduvaid riske pensionireformi tõttu turule tuleb. Selgus, et kõik suuremad pangad hakkavad pakkuma pensioni investeerimiskonto võimalust, mis on mõeldud eelkõige vilunud investoritele. Kuid arvestades, et seoses pensionireformiga plaanivad mõned…
2303.21
Riik peatas 2020. aasta 1. juulist 2021. aasta 31. augustini pensioni teise sambasse sotsiaalmaksu arvelt tehtavad sissemaksed (4%) ja hakkab seda pensionikogujatele kompenseerima 2023. aastal. Riik kompenseerib omapoolsete maksete peatamise seejuures vaid neile, kes jätkasid oma palgast 2% maksete tegemist teise sambasse ajal, mil sotsiaalmaksu arvelt 4% teise sambasse ei maksta. Riigi teise...
2303.21
Eestis toimub esimest korda gümnasistidele ja põhikooli lõpuklassidele suunatud rahatarkuse veebikonverents „Kas raha annab vabaduse?“ . Üritusel räägivad poppartistid, poliitikud, noored ettevõtjad ja professionaalsed investorid oma läbisaamisest ja kogemustest rahaga. Üritus toimub 25. märtsil kell 12-14. Lisainfot ürituse kohta või registreeruda saab SIIN.