Prindi see leht

Võrdle pensionifondide tingimusi

Pikaajaline planeerimine on oluline ka rahaasjades. Pensionile minek ei tule ootamatult, sellele tasub aegsasti mõelda, et pensionipõlve nautimiseks piisavalt raha jaguks. Üks võimalikest raha kogumise viisidest on pensionifondi osakute ostmine.
Enne pensionifondiga liitumist või selle vahetamist tasub aega varuda ja võrrelda vähemalt kolme fondi tingimusi. Siinkohal saad abi tarbijaveebi uuest pensionifondide võrdlustabelist, mille abil on mugav võrrelda kõigi pakutavate kohustuslike ja vabatahtlike pensionifondide olulisemaid tingimusi. Samast leiad ka viited teistele infoallikatele, näiteks fondide aruannetele ning Eesti Väärtpaberikeskuse statistikale.

Oluline on võrdlemisel arvestada kõigi tingimustega, mitte valida vaid ajaloolise tootluse alusel. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata fondivalitseja kogemustele, aruannetele, investeerimispoliitikale, tüüpinvestori profiilile ja tasudele.
 
Võrdlustabelis olevad tingimused on siiski üldistatud ja eelkõige informatiivse sisuga. Personaalse pakkumise saamiseks ja kõigi tingimuste täpsustamiseks pöördu teenusepakkuja poole.
 
Kohustusliku ehk II samba pensionifondiga oli käesoleva aasta juuni lõpu seisuga Rahandusministeeriumi andmetel liitunud 599 256 inimest. Kohustuslik on II sambaga liitumine kõigile pärast 1983. aasta 1. jaanuari sündinutele. Kehtiva süsteemi järgi saab fondi vahetada korra aastas, esitades vastava avalduse hiljemalt 31. oktoobriks. Arutlusel olev kogumispensionide seaduse muutmise eelnõu võib anda võimaluse II samba fondi vahetamiseks ka muul ajal.
 
Täiendava kogumispensioni ehk III sambaga liitumine on vabatahtlik ning fondi vahetamisel on vähem piiranguid.
 
Vaata pensionifondide võrdlustabelit.
Loe lisaks pensionifondidest.